Ceza Muhakemesi Kanunu5271 Sayılı CEZA MUHAKEMESİ KANUNU (CMK)
Faydalı İçerikler

Vekaletname Bilgilerimiz

tarafından-Yayınlanma Tarihi: 27/02/2021-0 Yorum-331 kelime-Okunacak süre 1.4 dakika.-

AAA

Merhabalar sevgili müvekkilimiz. Sizin için çok soru aldığımız “vekaletname nasıl çıkarılır?” sorusuna işinizi kolaylaştırmak adına kısaca cevap vereceğiz…

Türkiye’de vekaletnameler noterler tarafından düzenlenir. Dava tipinize göre özel nitelikli ve genel nitelikli vekaletname düzenlemeniz gerekebilir. O yüzden öncelikle hukuki destek vereceğimiz hususları bize ayrıntılı bir şekilde ileterek ne tür bir vekaletname düzenlemeniz gerektiğini öğreniniz.

Adımıza vekaletname çıkarabilmek için, avukatlık  bilgilerimize ve kimlik belgelerinize ihtiyacınız vardır. Kimliğiniz ve bilgilerimiz ile size en yakın notere müracaat ederek “vekaletname” düzenlenmesini talep edebilirsiniz.

Boşanma davaları, tanıma ve tenfiz davaları gibi davalarda, vekaletname türümüz özel nitelikli vekaletname olup bu vekaletnamenin düzenlenmesi için başvuracağınız notere gidilirken mutlaka vesikalık fotoğraf götürülmesi gerekir. Çoğunlukla noterlerin çevresinde ihtiyacınız olan eksik hususları giderebileceğiniz müesseselerin bulunduğunu göreceksiniz. Ancak siz yine de bilin ve tedbirinizi alın.

Boşanma ya da tanıma-tenfiz davaları gibi davalar için vekaletname öncesinde noter ya da yurt dışında yaşıyorsanız konsolosluk görevlisine açacağınız dava hakkında bazı ayrıntıları vermeniz ve vekaletnamenin kapsayıcı olmasını sağlamanız gerekmektedir.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarımız vekaletnamelerini Türk Konsolosluklarına müracaat ederek talep etmektedirler. Başvuru öncesinde https://www.konsolosluk.gov.tr/ adresinden noterlik işlemleri için en yakın konsolosluktan Randevu talep edilmesi gerekmektedir.

Anlamadığınız yahut eksiklik gördüğünüz hususlar için mutlaka bize danışmayı ihmal etmeyiniz.

Vekaletname İçin Bilgilerimiz :

Vekil                  : Avukat Muhammed Furkan Gür

Adresi               : Zeytinli Mahallesi, Fevzi Çakmak Bulvarı (Yeni Adliye Karşısı), 79006 Sk. Hukukçular İş Merkezi, Kat:3/306 Şehitkamil/GAZİANTEP

Vergi Dairesi : Şehitkamil Vergi Dairesi

T.C. No             : 12767105638

Barosu             : Gaziantep Barosu

Sicil No            : 2756

Yazılarımızda gördüğünüz eksiklikleri veya genel eleştirilerinizi, gelişimimiz açısından bize iletmekten çekinmeyiniz. Sizden sonra yazılarımızı okuyacak kişilerin akıllarına takılması ihtimali bulunan soruları da yazımız altına yorum olarak yazarsanız, onlara da en kısa zaman da bir cevap vererek hukuki konularda oluşturmak istediğimiz ayrıntılı içerikleri geliştirmemize yardımcı olacağınızı bilmenizi isteriz.

Paylaşım İçin

Yazarımız hakkında: Av.M.Furkan Gür

Öncelikle Gaziantep ve bölge illerinde, belirli konularda ise tüm Türkiye'de profesyonel avukatlık hizmeti vermekteyiz. Özellikle çalıştığımız avukatlık alanları; boşanma avukatlığı, ceza avukatlığı, tazminat avukatlığı, gayrimenkul avukatlığı, şirket ve işçi avukatlığı alanlarıdır.
Ceza Muhakemesi Kanunu5271 Sayılı CEZA MUHAKEMESİ KANUNU (CMK)
Faydalı İçerikler

Yorum yazın