GÜR Hukuk Bürosu

Merhabalar, Gür Hukuk Bürosuna hoşgeldiniz.

Gaziantep’te avukatlık hizmeti veren büromuzun web sitesinde; yapay zeka avukatı, yardım makaleleri gibi birçok hizmeti alabilirsiniz.

Merhabalar, Gür Hukuk Bürosuna hoşgeldiniz.

Gaziantep’te avukatlık hizmeti veren büromuzun web sitesinde; yapay zeka avukatı, yardım makaleleri gibi birçok hizmeti alabilirsiniz.

Hukuki Bilgiler

Çeşitli konularda hazırladığımız hukuki makaleleri incelemek için tıklayın.

İletişim

İletişim kanallarımıza bu linkten ulaşabilirsiniz.

Forum

Müvekkillerimizin sorularına cevap verdiğimiz forum sistemimiz için tıklayın.

Bizi tanıyın2023-10-09T16:11:35+03:00
Davayı kaybedersem ne olur?2021-03-12T15:29:53+03:00

Bu sorunun cevabı davanızın niteliğine göre değişmektedir. Öncelikle bu soruyu inceliyorsanız, dava açmak sizin için gerçekten çok riskli ve potansiyel hak kayıplarına neden olabilir. Mutlaka profesyonel destek almanızı öneririz.

Dava daha açılmadan kazanımlar ve olası kayıplar üzerinde çalışılmalı ve bilinçli bir şekilde hareket edilmelidir. Diğer durumda dava aleyhinize sonuçlandığında; karşı vekalet ücreti, çeşitli masraflar ve harçlar sizin üzerinize kalarak yüklü bir maddi kayba uğrayabilirsiniz.

Davam ne kadar sürecek?2021-03-12T15:25:34+03:00

Davanızın ne kadar süreceğinin cevaplanması birçok öngörülmesi zor etkene bağlı olarak değişmektedir. Davanızı açtığınız mahkemenin iş yoğunluğu, iş yapış biçimleri, davanın içeriği, vekillerin performansları gibi birçok etken davanızın süresindeki temel faktörlerden bazılarıdır.

Ancak günümüz itibariyle dava açıldığında “hedef süre” belirlenmekte ve mahkemeler ellerinden geldiği kadar bu sürelere uymak gayreti göstermektedir. Neticede günümüzde davalar ortalama 1-3 sene arasında sürmektedir.

Sadece Gaziantep ilinde mi hizmet veriyorsunuz?2021-03-11T23:50:12+03:00

Avukat M. Furkan Gür olarak, Gür Hukuk Bürosu’nda hizmet vermekteyiz. Özellikle Gaziantep ve bölgesinde avukatlık hizmeti veriyor olsak da Türkiye’nin birçok ilinde stratejik ortaklıklarımız bulunmaktadır. Bunun yanında teknolojinin gelişmesiyle ve UYAP sisteminin katkılarıyla Türkiye geneli birçok davayı birebir yürütebilmekteyiz.

Avukatlara anlattıklarım gizli kalacak mı?2021-02-26T23:05:27+03:00

Avukatların kanunen sır saklama yükümlülükleri vardır. Avukatlar sizin yaptıklarınızla ilgilenmezler. Ancak ve ancak sürecin takibinde kanunen yetkilendirilmiş kişilerdir. Sır saklamamalarının cezai sonuçları vardır. Kişisel verilerinizin ifşa edildiğini düşünüyorsanız mutlaka ilgili şahıslar hakkında suç duyurunsa bulunarak hakkınızı arayın…

Davayı kazanır mıyım?2021-02-27T23:22:08+03:00

Bu sorunun yanıtı davanın konusuna, şartlarına ve takibine göre değişmektedir. Kesin bir yanıtı yoktur. Her hamlesini farklı anlamlara gelen bir satranç oyunu gibi dava süreci de önceden kestirilmesi mümkün olmayan ve iyi idare edilmesi gereken kapsamlı bir süreçtir. Kesin konuşanlara kesinlikle itimat etmeyiniz.

Dava açmak ne demektir?2021-02-26T23:05:33+03:00

Dava açmak ne demektir sorusununun cevabını kısaca şöyle izah edebiliriz… Bir hak kaybı ile yüzleşildiğinde, haksızlığa uğranıldığında yahut bir haksızlığın faili olunduğunda bu durumu Türk Yargı Sistemi kendi organları vasıtasıyla çözer. Dava ise bu süreci dilekçe ile başlatan resmi bir prosedürdür. Dolayısıyla hukuki taleplerinizi, Türk Hukuk sisteminde hakkınızı arayabileceğiniz tek merci olan mahkemeler vasıtasıyla ve dava açmak suretiyle yerine getirebilmektesiniz.

Avukatlık ücreti ne kadardır?2021-02-27T23:20:55+03:00

Avukatlık profesyonellik ve uzmanlık gerektiren bir meslek olmakla birlikte; aynı zamanda bir serbest meslektir. Dolayısıyla bu durum Gelir Vergisi Kanunu’nun 65. maddesinde açıklandığı gibi:

“Sermayenin ötesinde şahsi mesaiye, ilmi veya mesleki bilgiye veya ihtisasa dayalı ve ticari mahiyette olmayan işlerin işverene tabi tutulmaksızın şahsi sorumluluk üzerinde kendi nam ve hesabına yapılmasıdır.” biçiminde görülmelidir.

Bunun ötesinde avukatlık ücretinin belirlenmesinde ilk referans alınan nokta, avukatlar adına belirlenmiş olan asgari ücret tarifesidir. Bunun altında anlaşılan ücretlere karşı barolar tarafından disiplin cezaları uygulanmaktadır.

Yine ödenecek ücret avukat ile vekil arasında düzenlenecek bir sözleşme ile de belirlenebilmektedir.

Yine belirtmek gerekir ki; yargılama giderlerinden olan dava harçları, tebligatlar, keşifler ve bilirkişilik ücretleri gibi avukatların hukuki işleri takibi süresince çıkabilecek masraflar avukatlık ücretine dahil değildir. Davanın kaybedilmesi, açılan davadan daha sonra vazgeçme ve avukatın azledilmesi gibi durumlarda avukata ödenen ücretin iadesi kanunla da sabit olarak mümkün olmamaktadır.

Davamı avukatla yürütmek zorunda mıyım?2021-02-26T23:05:37+03:00

Türk hukuk sisteminde avukat ile temsil zorunluluğu bulunmamaktadır. Her kişi hukuki işlerini kendi başına takip edebilir. Kişilerin kendilerini savunma hakları bulunmaktadır. Ancak hukuk gibi uzmanlık gerektiren bir alanda süreçlerin avukat tarafından idare edilmesi potansiyel hak kayıplarının ve zararların önüne geçmekte faydalı olacaktır. Başta gereksiz olarak görebileceğiniz profesyonel destek, daha sonra yaşama ihtimaliniz bulunan maddi manevi kayıplarınızdan çok daha mantıklı bir seçenecektir.


Hizmet Alanlarımız

Güvenilir iş ortaklarımız ile birçok farklı hukuk kolunda öncelikle güven ve şeffaflık esaslı hukuki destek ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Spesifik konularda alanının en yetkin isimleri ile çalışarak, hukukun teori ve pratiğini müvekkillerimize temsiliyet esaslarına bağlı kalarak sunmaktayız.

Süreci baştan sona profesyonel bir şekilde yönetiyoruz…

Profesyonel Hukuki Hizmet

Pratik çözümlerle, talebiniz olan hukuki menfaate sizi kısa yoldan ulaştırıyoruz…

Çözümcü Bakış Açısı

Süreci sizinle paylaşarak, şeffaf bir şekilde yürütüyoruz…

Şeffaf Süreç Yönetimi

İhtiyacınız olan hukuki hizmetleri doğru bir şekilde değerlendirmemiz için büromuza problemlerinizi ayrıntılı bir şekilde iletmeniz gerekmektedir…

Destek almak istediğiniz noktaları sitemiz içerisindeki forum bölümünden de bizimle paylaşabilir, şahsımızın yahut meslektaşlarımızın verdiği yanıtlardan faydalanabilirsiniz…

İrtibatlı Olduğumuz Kurumlar

Hukuki Yayınlarımız…

Sorularıza cevaplar…

Go to Top